Éves program - Lazaraltisk

Lázár Ervin Általános Iskola

Lázár Ervin Általános Iskola

Tartalomhoz ugrás
A 2020/2021-es tanév munkarendje
 
 
 
 
A 2020/2021. tanévben a tanítási év első tanítási napja 2020. szeptember 1. (kedd) és utolsó tanítási napja 2021. június 15. (kedd).
 
A tanítási évben - a tanítási napokon felül - a nevelőtestület a tanév helyi rendjében meghatározott pedagógiai célra a nappali oktatás munkarendje szerint működő alapfokú iskolában öt munkanapot tanítás nélküli munkanapként használhat fel.
 
Tényleges tanítási napok száma 182.
 
Az őszi szünet Az őszi szünet 2020.10.23. (péntek) -2020.11.01(vasárnap)-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. október 22. (csütörtök), a szünet utáni első tanítási nap 2020. november 2. (hétfő).  
 
A téli szünet 2020.12.21(hétfő)-2021.01.01.(péntek) tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2020. december 18. (péntek), a szünet utáni első tanítási nap 2021. január 4 (hétfő)
 
A húsvéti szünet A tavaszi szünet 2021.04.01(kedd)-04.06.(kedd)-ig tart. A szünet előtti utolsó tanítási nap 2021. március 31. (szerda), a szünet utáni első tanítási nap 2021. április 7. (szerda).
 
A jogszabály által országosan egységesen elrendelt munkanap-áthelyezést a nevelési-oktatási intézményekben is alkalmazni kell a következők szerint:
 
december 12. szombat munkanap – december 24 (csütörtök)
 
 
A hat tanítás nélküli munkanap:
 
 
2020.09.26.     Családi Nap    
 
2020.10.09.     Pályaorientációs nap   
 
2020.11.02.     Pedagógiai nap                       
 
2020.11.20.     Hagyományok Napja – zárónap
 
2021.04.24.     Tavaszi Családi Nap
 
2021.05.15.     Pedagógiai Nap
 
 
Augusztus 24. (hétfő)             9.00                 Alakuló vezetőségi értekezlet
 
 
Augusztus 25. (kedd)                          12.00               Tantestületi alakuló értekezlet
 
Augusztus 26. (szerda)                       11.00               Munkavédelmi előadás
 
                                                                                   Munkavédelmi felelős
 
 
Augusztus 24-29.                                9.00                 Alakuló munkaközösségi értekezletek
 
 
Augusztus 24-29                                                         Terem és iskolarendezés, díszítés
 
Augusztus 31.                                     9.00                 Tantestületi nyitó értekezlet
 
 
Augusztus 31 (hétfő)                           17.00              Választmányi értekezlet
 
 
 
Szeptember 1. (kedd)                          8.30                 Tanévnyitó ünnepély
 
Szeptember 1. (Kedd)             17.00                           Szülői értekezlet az alsó (1-2-3. évf.) tagozaton
 
 
Szeptember 2. (szerda)                       17.00               Szülői értekezlet az alsó és felső tagozaton
 
(4.-5-6)
 
 
Szeptember 3. (csütörtök)                  17.00               Szülői értekezlet a felső tagozaton
 
(7-8)
 
 
Szeptember 8 (kedd)                                                  Tűzriadó
 
 
                                                                                   4-5 évfolyam közötti átmenet
 
                                               
 
Szeptember 14 (hétfő)                                              KRÉTA Napló felülvizsgálata, kitöltése, pontosítása
 
 
Szeptember 19.-december 16-ig                                 Papírgyűjtés
 
 
Szeptember 26. (szombat)                                          Családi nap
 
 
Október 01.-e (csütörtök)                                           Zene világnapja
 
 
Október 2. (péntek)                                                    Állatok Világnapja
 
 
Október 03-a (hétfő)                                                   Munkatervek, tanmenetek, szakköri tervek leadási határideje
 
 
Október 6. (kedd)                                                      Megemlékezés az Aradi vértanukról a 1. órában (iskolarádió)
 
Október 6. (kedd)                                13.00              Felsős Avató
 
                                                           14.00               Kreatív Műhely
 
15.30                Tantestületi értekezlet
 
 17.00              Fogadó órák
 
Október 9 (péntek)                                                     Pályaorientációs nap
 
 
Október 13 (kedd)                              14.00               Esetmegbeszélés
 
 
Október 22. (csütörtök)                                              Megemlékezés az 1956-os forradalomról
 
Október 22. Csütörtök                                    Bemutató órák az alsó tagozaton 3.-4.
 
órában a felső tagozatos kollégák részvételével
 
Őszi szünet
 
 
November 03. (kedd)                         15.30               Tantestületi értekezlet
 
             17.00              Fogadó órák
 
16.30               Szülői értekezlet a 8.osztályokban. A 8. évfolyam szóbeli tájékoztatása a felvételi eljárás rendjéről
 
 
November 05 (csütörtök)                                           Halloween – party (rövidített órák)
 
 
November 10. (kedd)        8.00-10.00                     Nyílt óra az alsó és felső tagozaton és a napköziben 1-4 osztályokban 1.-2. óra
 
5-8 osztályokban 1-3 óra
 
November 13. (péntek)                                              Martins tag
 
November 16.-20. (hétfő-péntek)                              Lázár Napok/ Keretjáték
 
                                                                                   Tanulmányi versenyek, előadások
 
Idegen nyelvi verseny
 
Felelős: Barcziné Széles Zsuzsanna
 
idegen nyelvi munkaközösség
 
Projekt-hét a 40 év témában Keretjáték
 
 
November 17. (kedd) 15.00                           Kiállítás megnyitó (40 év+ rajzverseny eredményhirdetés)
 
 
November 20. (péntek)        15.00                            Hagyományok zárónap/Projektnap
 
 
November 24 (kedd)                                                   Esetmegbeszélés 8.a osztály
 
 
December 1. (kedd)                            16.00               Tantestületi értekezlet
 
17.00                Fogadó órák,
 
17.30                8.osztályos szülői
 
December 11. (péntek)                       14.00               Luca Nap
 
December                                                                   Ovis Télapó
 
December 18. (péntek)                       15.00               Tantestületi karácsony
 
 
December 18. (kedd)                                                  Osztálykarácsony, testvér osztályok
 
 
Január 22. (péntek)                                                      I. félév vége
 
 
Január 23 (szombat)                           10.00               Központi írásbeli
 
 
 
Január 25-26. (hétfő-kedd)                 13.00               Félévi osztályozó értekezlet (rövidített                                                                               órák )
 
Január 12 (kedd)                                                         Esetmegbeszélés
 
 
 
Január 29. (péntek)                                                      Félévi értesítők kiosztása 4. órában
 
 
Január 20. (szerda)                                                     Megemlékezés a Kommunizmus áldozatairól (8. évfolyam)
 
 
Február 1 (hétfő)                                12.15               Félévi nevelési értekezlet
 
 
február 1. (hétfő)                                 17.00               Választmányi értekezlet
 
 
Február 2. (kedd)                                17.00               Szülői értekezlet az alsó (1-2) tagozaton
 
 
Február 3. (szerda)                             17.00               Szülői értekezlet az alsó (3-4) tagozaton
 
 
Február 4 (csütörtök)                          17.00               Szülői értekezlet a felső (5-6) tagozaton
 
 
Február 9 (kedd)                                 17.00               Szülői értekezlet a felső (7-8) tagozaton
 
 
Február 2-3.(kedd-szerda)                 8.00-11.00 Nyílt órák a leendő 1. osztályosoknak és                      szüleiknek (4.-esek)
 
Február 19. (péntek)                                                   8. osztályosok felvételi lapjainak továbbítása
 
Február 12. (péntek)               De                               Valentin nap (szünetekben)
 
 
Február 19. (péntek)                                                   Farsang 14.00-16.00 Alsós
 
                                                                                   16.00-18.00 Felsős
 
 
Március 1-5                                                                Pénz7
 
 
Március 2. (Kedd)                              15.00               Tantestületi értekezlet
 
 
17.0                            Fogadó órák
 
március 05. (péntek)                           17.00               Tea Party
 
Március 7 ( kedd)                                                       Esetmegbeszélés
 
 
Március 12 (péntek)                                        Megemlékezés 1848. március 15-ről
 
(rövidített órák)
 
                                                                                   5.órában alsó tagozat
 
                                                                                   6.órában felső tagozat
 
 
Március 13-16 (szombat-kedd)                                  Határtalanul a 8. évfolyamosoknak
 
 
Március 22.-23. (kedd-szerda)                                    Tanulói adatlapok módosításának lehetősége
 
Március  22-26                                                           Digitális témahét
 
 
Március 19. (péntek)                          17.00               Tea Party
 
 
Március 21. (kedd)                             14.00-15.00     Tavaszi Kreatív Műhely
 
 
Március 30. (kedd)                             17.00              Beszélgetés a leendő 1 osztályosok szüleivel Szülői Fórum
 
 
Április 10.-április 19-23. (hétfő-szerda)                   Fenntarthatósági Témahét/TÉMA-Napok
 
A Föld állatai
 
 
Április 12 (hétfő)                                                        Esetmegbeszélés 6.b osztály
 
Április 26. (hétfő)                               17.00               Választmányi értekezlet
 
 
Április 24(szombat)                                                   Családi nap az iskoláért
 
 
Május 04 (csütörtök)                                                  Gála műsor
 
 
Május 03. (hétfő)                                15.30               Tantestületi értekezlet
 
 
Május 03 (hétfő)                                 17.00               Szülői értekezlet alsó 1.-2. évfolyam
 
 
Május 04. (kedd)                                17.00               Szülői értekezlet alsó 3-4. évfolyam
 
 
Május 5. (szerda)                                17.00               Szülői értekezlet felső 5-6. évfolyam
 
 
Május 6. (csütörtök)                           17.00               Szülői értekezlet 7-8. évfolyamon
 
 
Május 14 péntek                                                         Pedagógiai nap/KIP
 
 
Május 26. (szerda)                                                      OKM mérés 6-8 évfolyamokon/
 
Kihívás napja
 
 
Iskolai kompetenciamérés 3-5-7. évfolyamokon
 
 
Május 10 (hétfő)                                            8.a, 6.angol és 7.évfolyamon magyar szóbeli vizsgák
 
Május 11-12-13. (kedd-szerda-csütörtök)                 Hangos olvasás és szóbeli szövegalkotás „vizsga”a 4.osztályokban
 
Május 19 (szerda)                         8.00 – 12.00         Idegen nyelvi mérés 6. és a 8.osztályokban
 
 
Május 22.(hétfő)                                                         Magántanulók vizsgáztatása
 
 
Május 26 (szerda)                                                       Kompetenciamérés 3-4-5-7. osztályokban
 
 
Május 24-május 28                                                     Vizsgahét
 
 
Június 06. – 09.                                                           Erdei iskolák
 
 
Június 02. (péntek)                                                     Megemlékezés az Összetartozás Napjáról
 
                                                                                   1.órában műsor a rádióból                                                                                                      közös filmvetítés a 8. évf.-nak
 
 
Június 11. (hétfő)                                                        Tanulmányi kirándulások
 
Június 11 (péntek)                                                      Intézkedési terv készítése Kompetenciamérés
 
Június 14. (kedd)                                                        Egészségnap (3 tanítási óra)
 
                                                                                   Felelős: Osztályfőnökök
 
 
Június14-15                                11.00                      Osztályozó értekezlet az alsó és felső tagozatokon
 
 
Június 15. (szerda)                                                     Sportnap (3 tanítási óra)
 
 
Június 18. (péntek)                             17.00               Tanévzáró, Ballagás
 
 
 
 
 
Vissza a tartalomhoz